Ubezpieczenie assistance – jaką ochronę zapewnia?
Ubezpieczenie assistance zalicza się do polis dobrowolnych. Oznacza to, że jego zakup zależy wyłącznie od właściciela pojazdu. Za jego brak nie zostanie obciążony karą. Zastanawiasz się, czy jest to polisa, na którą powinieneś się zdecydować? Dowiedz się, jaką ochronę zapewnia.
Czym jest assistance?
Assistance to polisa, która może okazać się niezwykle przydatna podczas podróży samochodem. Dokładny zakres tego ubezpieczenia zależy od oferty konkretnego towarzystwa, jednak najczęściej obejmuje ono:
· usunięcie awarii na miejscu, jeśli jest to możliwe,
· holowanie auta do warsztatu lub pod dom,
· dostarczenie paliwa,
· transport ubezpieczonego i pasażerów,
· pomoc serwisową,
· zakwaterowanie w hotelu.
Ubezpieczenie assistance pomoże Ci w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą wydarzyć się na drodze. Zapewnia ono poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Jego zakup jest wskazany szczególnie w przypadku kierowców, którzy często podróżują i są narażeni na różnego rodzaju awarie czy inne zdarzenia drogowe.
Jak wybrać ubezpieczenie assistance?
Jeśli stwierdziłeś, że jest to polisa, której potrzebujesz, to warto wiedzieć, jak ją wybrać. Ubezpieczenie to znajdziesz bowiem w ofertach wszystkich towarzystw działających na rynku. Jego zakres nie jest regulowany przepisami prawa ze względu na to, że jest ono nieobligatoryjne. Ochrona, jaką zapewnia, może więc znacząco się różnić w różnych firmach.
Większość ubezpieczycieli razem z obowiązkową polisą OC oferuje także mini assistance. Cena takiego pakietu jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna i niewiele droższa niż samo OC. Zastanawiasz się, czym jest mini assistance oraz czym się różni od standardowej polisy?
Przede wszystkim zapewnia ono wyłącznie podstawową ochronę. Najczęściej w jego ramach można skorzystać z holowania zepsutego auta na ograniczonym dystansie. Jest to rozwiązanie dla osób kierujących się głównie najniższą ceną.
Jeśli chcesz zapewnić sobie pełniejszą ochronę, to wybierz assistance all risk. Gwarantuje ono pomoc w wielu sytuacjach. Podczas porównywania ofert, zwróć szczególną uwagę przede wszystkim na:
· zakres terytorialny,
· minimalną odległość od domu,
· możliwość korzystania z samochodu zastępczego.
To, czy assistance działa wyłącznie na obszarze Polski, czy obowiązuje także w innych krajach w Europie, zależy od konkretnej oferty ubezpieczyciela. Przed podpisaniem umowy dowiedz się także, czy skorzystanie z polisy jest możliwe dopiero po przejechaniu określonego dystansu od domu.
Bardzo istotne jest także to, czy towarzystwo pokrywa koszty używania samochodu zastępczego na czas usunięcia usterki w Twoim aucie. Dowiedz się także, jak długo mógł z niego korzystać.
Pamiętaj także o tym, aby zapoznać się dokładnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których znajdziesz informacje dotyczące m.in. wyłączenia odpowiedzialności. Jest to opis sytuacji, w których nie będziesz mógł skorzystać z assistance. Mimo że jest to dobrowolna polisa, to warto zastanowić się nad jej zakupem ze względu na komfort i bezpieczeństwo, jakie zapewnia.
artykuł sponsorowany