Gość Dnia – Ewa Zglenicka

Opiekunka medyczna z Wałbrzycha w czerwonej strefie walki z koronawirusem w szpitalu w Radomiu. Dlaczego tam pojechała? Czy postradała zmysły, zgłaszając się na ochotnika do szpitala, w którym od połowy marca zakażonych zostało 210 osób, z czego połowa to personel medyczny? O pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu rozmawiamy z Ewą Zglenicką i Kamilem Tyburczym.

One thought on “Gość Dnia – Ewa Zglenicka

  • 22 kwietnia 2020 o 09:47
    Permalink

    Przepraszam, ale dla mnie ta historia nieco się mija z wiedzą jaką mam z tego oddziału . Narracja prowadzi do obrazu jakoby Pani Ewa i Pan Kamil uratowali ten oddział. Pielęgniarki z OIT ” siedziały ” na eRce- chyba że to taki żargon medyczny opisujący przebywanie i pracę. Określenie ” czasem zbiegały do nas posiedzieć na eRce ” niedość że nie prawdziwe ( OIOM mieści się na pierwszym piętrze Neurologia na Vp… można co najwyżej wbiec.. ) to określenie CZASEM wprowadza słuchacza w błąd. Pielęgniarki były oddelegowywane w miarę możliwości oddziału macierzystego. Pozostałe pielęgniarki pracowały z przerwami tylko Państwo – nie. Do wiadomości czytelnika – pielęgniarki pracują w tzw systemie dyżurowym to normalne że nie przychodziły do pracy codziennie i opisywanie tego w taki sposób jest mydleniem rzeczywistości. Z wywiadu wnioskuje:
    Jedyni słuszni bohaterowie (?)
    Bardzo niefortunne określenie że byliście Państwo ” na miejscu fizjoterapeutów” co nie jest prawdą. Dość egocentryczna narracja. Poza tym nie wiem jak interpretować informacje że w czasie epidemii Pani Ewa miała jechać do Niemiec do pracy. Wolontariat to szlachetna inicjatywa ale mijając się z prawdą we mnie pojawia się sporo pytań.

Możliwość komentowania została wyłączona.

%d bloggers like this: