Jak prawidłowo dopasować okulary przeciwsłoneczne?

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. Ludzkie oko to narząd o niezwykle skomplikowanej budowie, a zarazem bardzo delikatna i wrażliwa część naszego ciała. Zanieczyszczenie powietrza, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wielogodzinna praca przed komputerem – to wszystko im szkodzi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niekorzystny wpływ na nasz wzrok mają również promienie słoneczne. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może prowadzić do podrażnienia oczu, a także chorób oka, takich jak skrzydlik czy uszkodzenie rogówki. Na działanie promieni słonecznych jesteśmy narażeni przez cały rok, dlatego zawsze warto mieć pod ręką okulary przeciwsłoneczne.

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Najważniejszym zadaniem oprawek przeciwsłonecznych jest ochrona wzroku przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Oczy, podobnie jak inne tkanki ciała, są wrażliwe na wpływ promieni ultrafioletowych dostających się do nich na skutek bezpośredniej ekspozycji. Długotrwałe, powtarzające się narażenie na wysokie natężenie UV może spowodować lub nasilić objawy suchego oka, może także przyspieszyć powstawanie patologicznych zmian w obrębie narządu wzroku. Biorąc pod uwagę fakt, że słońce nieustannie emituje szkodliwe promieniowanie, należy chronić oczy używając okularów przeciwsłonecznych wyposażonych w odpowiedni filtr UV. Warto zaznaczyć, że produkty za kilka lub kilkanaście złotych oferowane w supermarketach czy na bazarach absolutnie nie są tym, co powinno nas zainteresować. Przede wszystkim dlatego, że dostępne tam egzemplarze w znakomitej większości przypadków nie posiadają odpowiednich atestów i certyfikatów potwierdzających ich jakość. Okulary z przydrożnych drogerii zazwyczaj nie mają też filtra, który zagwarantuje nam ochronę przed szkodliwością słońca. Dlatego najlepszym wyborem jeśli chodzi o zakup oprawek jest renomowany salon optyczny lub zaufany sklep internetowy. Duży wybór okularów słonecznych oferuje np. sklep wOkularach.pl. To profesjonalny salon internetowy prowadzący sprzedaż oprawek korekcyjnych i przeciwsłonecznych światowych marek w atrakcyjnych cenach. O oprawkach przeciwsłonecznych nie należy zapominać również w pochmurne dni, ponieważ większość promieniowania UV wysyłanego na Ziemię przenika przed chmury, a nawet przez szkło! Dlatego też okulary przeciwsłoneczne powinny stanowić podstawę naszego ekwipunku przez cały rok, również w okresie jesienno-zimowym.

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Choć podstawową funkcją okularów z ciemnymi szkłami jest ochrona przeciwsłoneczna oczu, nie da się ukryć, że stanowią one też modny dodatek do wizerunku. Wybierając oprawki należy kierować się nie tylko aktualnymi trendami, lecz także dopasować je do swojego wyglądu. Sprawdzonym trikiem jest wybór takiej formy opraw, która stanowi przeciwieństwo kształtu twarzy. W przypadku buzi owalnej i okrągłej idealnie sprawdzają się wszelkie modele kanciaste: kwadratowe, prostokątne (https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-prostokatne) oraz takie, które zwężają się do dołu. Przy tego typu budowie ważne jest, by oprawki optycznie wyszczupliły i wydłużyły twarz, a taki efekt osiągniemy właśnie dzięki okularom o mocno zaznaczonych krawędziach. Oprawki prostokątne pasują również osobom, których twarz ma kształt bardziej trójkątny. Prostokątny kształt oprawek to coś, co zawsze jest na czasie. Z uwagi na to, że jest to klasyczna forma, modeli okularów prostokątnych jest na rynku naprawdę sporo, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Osoby posiadające twarz kwadratową potrzebują oprawek, które złagodzą ostre rysy, a także wysmuklą jej kształt. Najlepsze są do tego okulary okrągłe lub owalne (https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-damskie-okragle), zwłaszcza takie z ciemniejszą górą i jasnym dołem. Do tego kształtu twarzy polecane są także takie modele jak pilotki, aviatory, jak również kultowe kocie okulary przeciwsłoneczne. Jeśli chcesz być na bieżąco z panującą modą, zwróć uwagę zwłaszcza na ostatnie z wymienionych. Kocie okulary, czyli takie z wystającymi rogami w górnej części opraw, to jedne z najbardziej kobiecych kształtów oprawek, a jednocześnie jedna z ponadczasowych, wyjątkowych i ekstrawaganckich form. Okulary słoneczne o kocim kształcie dodadzą noszącej je kobiecie niepowtarzalnego uroku i klasy. Oprawki damskie w modnym designie kociego oka są absolutnym przebojem 2022 roku.

%d bloggers like this: