Zamknij

Basket w liczbach: Analiza składu Górnika Wałbrzych

11:16, 12.07.2025 Aktualizacja: 11:17, 12.07.2025
Skomentuj

W najnowszym odcinku na kanale „Basket w liczbach” Grzegorz Szybieniecki przygląda się składowi Górnika Zamek Książ Wałbrzych pod kątem decyzji, kogo zatrzymać, a z kim zakończyć współpracę przed sezonem 2025/2026. W materiale „Zatrzymać czy Odpuścić? Analiza składu Górnika Wałbrzych” autor szczegółowo analizuje tożsamość zespołu, jego kluczowych zawodników oraz ruchy transferowe

Szybieniecki podkreśla, że Górnik to drużyna walcząca, zdyscyplinowana taktycznie, ale wciąż budująca swoją tożsamość. Pod wodzą trenera Andrzeja Adamka, który bezdyskusyjnie pozostaje na stanowisku, zespół opierał się w minionym sezonie na graczach obwodowych, grając w sposób poukładany, choć nie w szybkim tempie. Wśród kluczowych decyzji transferowych wymienia się zatrzymanie Ike’a Smitha i Dariusza Wyki, co sugeruje kontynuację dotychczasowego stylu gry, ale z ambicją ulepszenia składu.

W analizie zawodników autor omawia m.in. Janisa Berzinsa, którego ocenia jako gracza solidnego, ale niewystarczająco efektownego, sugerując, że klub powinien poszukać lepszej alternatywy, zwłaszcza w kontekście możliwego pozostania Grzegorza Kulki. Maciej Bojanowski to dla Szybienieckiego pewny wybór do zatrzymania – wszechstronny, zdrowy i skuteczny w obronie oraz na zbiórce. 

Grzegorz Kulka i Kacper Marchewka to zawodnicy, którzy w opinii Szybienckiego powinni zostać w zespole, tworząc solidny polski trzon obok Wyki i Bojanowskiego. Piotr Niedźwiecki odchodzi do pierwszej ligi, co uznano za dobrą decyzję ze względu na jego trudności z dynamiką w PLK.

Joshua Patton również nie przekonuje w pełni, a jego potencjalna wymiana może być krokiem w stronę wzmocnienia pozycji podkoszowej. Na koniec autor chwali zatrzymanie Ike’a Smitha jako fundamentu ofensywy oraz Dariusza Wykę, który pełni rolę kapitana i „dobrego ducha” drużyny. Odcinek to kompleksowe spojrzenie na strategię budowania Górnika Wałbrzych, z naciskiem na kontynuację dotychczasowej filozofii, ale z ambicją sięgania po wyższe cele. Materiał dostępny jest na kanale „Basket w liczbach” na YouTube, gdzie fani koszykówki znajdą szczegółowe analizy i komentarze dotyczące polskiej ligi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%