Zamknij

TOP

,
Już ponad 200 JST przy wsparciu NASK rozpoczęło proces wdrożenia chmurowej wersji systemu EZD RP, a w kolejce czeka ponad 500 kolejnych jednostek. Główne zalety rozwiązania to brak kosztów po stronie JST oraz gwarancja cyberbezpieczeństwa systemu.
,
"Jest już polska rzodkiewka, szczypiorek, koperek, szpinak, szparagi, a nawet fasolka szparagowa ze szklarni. Pojawił się w sprzedaży rabarbar" - wyliczał ekspert.
,
Najczęściej oglądane artykuły
1
,
Plan był taki: zabrać 300 złotych, obiecać, że zaraz się pojawi, a potem… no cóż, człowiek rozpływa się w powietrzu,  kasa jest nie do odzyskania. Pewien 60-letni wałbrzyszanin sądził, że wymyślił przekręt roku. Niestety dla niego, na drodze stanął mu dzielnicowy o sokolim oku, który nawet w czasie wolnym pamiętał o tym, żeby nie pozwolić łamiącym prawo uciec przed wymiarem sprawiedliwości.
,
Po pierwszym od dłuższego czasu okresie opadów deszczu i śniegu przed nami weekend ze spokojną aurą.
,
Czy Wałbrzych oficjalnie pretenduje do miana stolicy śmieci? Bo jeśli tak, to mamy kolejny „sukces” – u podnóża góry Chełmiec wyrosło nowe, nielegalne składowisko odpadów. To miejsce, gdzie mieszkańcy szukają spokoju, świeżego powietrza i kontaktu z naturą, zamienia się w cuchnącą hałdę odpadków, bo komuś zabrakło podstawowej odpowiedzialności i kultury.
,
Sołtysi – strażnicy wsi, pogromcy biurokracji, specjaliści od wszystkiego – od dziur w drodze po organizację dożynek. 11 marca to ich dzień, więc i w Mieroszowie odbyła się uroczysta feta na cześć tych lokalnych bohaterów. Burmistrz Andrzej Lipiński zaprosił sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich do Urzędu Miejskiego, by uhonorować ich ciężką pracę i wręczyć im podziękowania oraz upominki.
,
Są złodzieje, którzy działają z finezją, są tacy, którzy próbują być jak James Bond, a są też tacy, którzy po prostu... wrzucają wszystko do jednego garażu i liczą, że nikt nie zauważy. Niestety, pech chciał, że policja zauważyła – i tak oto zakończyła się „kariera” trójki miłośników cudzej własności.
,
Wałbrzych nocą – miasto pełne tajemnic, neonów i… rowerzystów na podwójnym gazie. Minionej nocy policja zatrzymała dwóch odważnych, którzy postanowili sprawdzić, jak alkohol wpływa na aerodynamikę jazdy na jednośladzie. Wynik? Niestety, nie nadali się do Tour de France, ale faktycznie zapisali się w kronikach policyjnych.
,
Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zaprasza na podróż w czasie i przestrzeni – tym razem jednak nie na lekcję historii, a na opowieść o pełnej przygód jeździe legendarnym Jelczem w Himalaje w 1979 roku! To nie tylko spotkanie z bohaterami dawnych wypraw, ale i hołd dla tych, którzy w cieniu wielkich himalaistów mieli nie mniej ważne zadanie – dowieźć sprzęt i ludzi w sam środek Gór Wysokich. Bo cóż by poczęli zdobywcy szczytów bez swojego niezawodnego Jelcza i jego kierowców?
2
,
Kiedy zima wciąż nie odpuszcza, a węgiel drożeje, niektórzy mieszkańcy wykazują się wyjątkową pomysłowością. Zwłaszcza w Boguszowie-Gorcach żyją ludzie, których kreatywność przekracza fabuły wielu powieści kryminalnych. Pewien 59-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc postanowił ogrzać swoje mieszkanie... metodą rodem z filmów o napadach na banki. Zamiast jednak kopać tunel do skarbca, wybił dziurę w ścianie do piwnicy sąsiadki i przenosił węgiel na raty – wiaderko po wiaderku.
,
W mieście, gdzie największym zagrożeniem bywa brak miejsc parkingowych, pojawił się prawdziwy mistrz kamuflażu. 59-letni wałbrzyszanin postanowił udowodnić, że kawa i alkohol to nie tylko towar luksusowy, ale też skuteczny sposób na pobudzenie kreatywności… w dziedzinie kradzieży sklepowych.
,
Na Piaskowej Górze czas zatacza często koło a niektórzy mieszkańcy mają powtarzające się deja vu. Niczym w kultowym "Dniu Świstaka" historia powtarza się bez końca: za "Kryształową" pojawia się radiowóz, policjanci serwują kwitki, a kierowcy płacą mandaty i... znowu parkują na zakazie. Bo parkowanie tutaj to walka na śmierć i życie. Kto pierwszy, ten lepszy. Kto przegra, ten płaci.
,
We Wleniu, uroczej miejscowości znanej ze swojego spokojnego, lokalnego rytmu życia, podpisano Deklarację Sudecką 2035, której celem jest przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska. Ponad stu przedstawicieli władz samorządowych z rejonów jeleniogórskiego i wałbrzyskiego zgromadziło się, aby wyrazić swoją determinację w chęci wspólnych działań.