Dwa groźne zdarzenia drogowe w regionie wałbrzyskim: w Głuszycy tir uderzył w auto osobowe, a w Julianowie młody kierowca wpadł do rowu. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze
Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń, które na szczęście nie zakończyły się poważnymi obrażeniami. Wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej w Głuszycy 73-letni kierowca tira nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego samochodu osobowego. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, ale ich obrażenia nie były poważne.
Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 12 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu osobowego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Z kolei dzisiaj rano, na granicy Starego i Nowego Julianowa 20-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem z powodu zbyt dużej prędkości. Auto wpadło do rowu, ulegając poważnym uszkodzeniom. Na szczęście kierowca i dwaj pasażerowie wyszli z pojazdu bez obrażeń. Młody wałbrzyszanin otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych, a dowód rejestracyjny jego samochodu został zatrzymany
Policja przypomina, że kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze jest dostosowanie prędkości do warunków, zachowanie odpowiedniej odległości od innych pojazdów oraz ostrożność podczas wyprzedzania. Szczególną uwagę należy zwrócić w okolicach przejść dla pieszych, gdzie nieuwaga może prowadzić do tragicznych wypadków z udziałem pieszych.
Funkcjonariusze podkreślają, że codzienne działania prewencyjne i apele nie wystarczą, jeśli kierowcy nie będą stosować się do podstawowych zasad. „Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie lub życie” – ostrzegają policjanci.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz