Wałbrzych stał się sercem nowej produkcji jednego z najważniejszych polskich twórców. Paweł Pawlikowski – reżyser nagrodzonej Oscarem Idy oraz nominowanej do Oscara Zimnej wojny – właśnie rozpoczął zdjęcia do swojego najnowszego filmu fabularnego pod roboczym tytułem Vaterland.
Szczególną rolę w filmie odegra wałbrzyski Kościół Zbawiciela, którego wyjątkowe wnętrze i architektura stworzą tło dla kluczowych scen. To historyczne i wizualnie piękne miejsce idealnie pasuje do opowieści pełnej emocji, tajemnic i realiów lat 50. XX wieku.
- To wielkie wyróżnienie dla Wałbrzycha, że tak wybitny artysta dostrzegł jego filmowy potencjał. Cieszymy się, że nasze miasto stanie się częścią dzieła, które może zachwycić świat. Witamy, Panie Pawle – i trzymamy kciuki za niezapomniane ujęcia! - czytamy na fb Wałbrzych Moje Miasto.




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz