Jak informuje Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Wałbrzychu, do godziny 12.00 na terenie byłego województwa wałbrzyskiego frekwencja wyborcza wyniosła średnio około 20%. Oznacza to, że mniej więcej co piąty uprawniony do głosowania obywatel zdecydował się już oddać swój głos.
Najwyższą frekwencję odnotowano w Szczawnie-Zdroju – aż 24,60% mieszkańców tego uzdrowiskowego miasta pojawiło się w lokalach wyborczych w ciągu pierwszych pięciu godzin głosowania. To wynik znacznie powyżej średniej regionalnej i świadczy o dużym zaangażowaniu lokalnej społeczności.
Na przeciwnym biegunie znalazł się Złoty Stok, gdzie do południa głos oddało zaledwie 13,87% wyborców – najniższy wynik spośród gmin objętych danymi.
W samym Wałbrzychu frekwencja wyniosła 18,68%, co plasuje miasto nieco poniżej średniej dla całego regionu. Pozostałe gminy powiatu wałbrzyskiego osiągnęły następujące wyniki:
Boguszów-Gorce – 15,60%
Czarny Bór – 17,99%
Głuszyca – 14,52%
Jedlina-Zdrój – 16,79%
Mieroszów – 15,87%
Stare Bogaczowice – 15,82%
Walim – 17,34%
Jak pokazują dane, największą mobilizacją wykazali się mieszkańcy mniejszych miejscowości, co często bywa regułą w wyborach lokalnych i parlamentarnych. Głosowanie potrwa do godziny 21.00 – warto pamiętać, że każdy głos ma znaczenie.
Ostateczna frekwencja oraz wyniki głosowania będą znane po zamknięciu lokali wyborczych i podliczeniu głosów przez komisje wyborcze.
[FOTORELACJA]349[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz