Policjanci zatrzymali 16-latka, który wybił szybę w jednym ze sklepów na Starym Zdroju. Nastolatek tłumaczył swoje zachowanie kłótnią z dziewczyną i chęcią rozładowania emocji
Do zdarzenia doszło 17 czerwca, tuż przed północą. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol. Mundurowi szybko ustalili sprawcę i zatrzymali go w pobliżu miejsca zdarzenia. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Wałbrzycha.
Chłopak, uderzając pięścią, wybił szybę wystawową spowodował straty na około 800 złotych. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że chwilę wcześniej pokłócił się z dziewczyną i w akcie złości postanowił zniszczyć mienie. Teraz o dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd.
Policjanci przypominają, że emocje nie mogą być usprawiedliwieniem dla łamania prawa. Każde zniszczenie mienia to przestępstwo lub czyn karalny, za który trzeba ponieść odpowiedzialność – niezależnie od wieku sprawcy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz