Dziś obchodzimy pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia – czas rodzinnych spotkań, odwiedzin bliskich i wspólnych wyjazdów. Dla wielu mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oznacza to zwiększony ruch na drogach. W tym szczególnym okresie policjanci wałbrzyskiej drogówki prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego
Świąteczny czas, choć kojarzy się z radością i odpoczynkiem, niestety bywa również okresem zwiększonego ryzyka na drogach. Wzmożony ruch, pośpiech, zmienne warunki atmosferyczne oraz nieodpowiedzialne zachowania kierujących mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
Dlatego wałbrzyscy policjanci pełnią w tych dniach służbę ze szczególnym zaangażowaniem. Funkcjonariusze prowadzą kontrole drogowe, zwracając uwagę m.in. na: stan trzeźwości kierujących – policjanci zapowiadają zdecydowaną i bezkompromisową reakcję wobec osób wsiadających za kierownicę po alkoholu,
przestrzeganie obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów, prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących, stan techniczny pojazdów oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Policjanci apelują również do kierowców o odpowiednie przygotowanie się do świątecznych podróży – zaplanowanie trasy, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, zachowanie ostrożności i cierpliwości, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych.
Pamiętajmy, że choć policjanci przez cały świąteczny okres czuwają nad naszym bezpieczeństwem, to odpowiedzialność za życie i zdrowie – nasze oraz innych uczestników ruchu – spoczywa przede wszystkim na nas samych. Rozwaga, trzeźwość i przestrzeganie przepisów mogą sprawić, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokojnym, bezpiecznym i szczęśliwym.
Apelujemy : nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, zapinajmy pasy, dbajmy o bezpieczeństwo dzieci i szanujmy innych na drodze. Tylko wspólnie możemy sprawić, aby świąteczne podróże zakończyły się bezpiecznym powrotem do domu. - informuje policja.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz