Zamknij

Pieśni patriotyczne z nutą nowoczesności

Przemysław TokarskiPrzemysław Tokarski 17:00, 02.07.2025
Skomentuj

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego i zespół Polpo Motel zapraszają na wyjątkowy koncert piosenek żołnierskich i patriotycznych. Widzowie będą mogli usłyszeć znane utwory w zupełnie nieoczywistych aranżacjach.

[CGK]572[/CGK]

"Czerwone maki na Monte Casino", "Rozszumiały się wierzby płaczące", czy "Nim wstanie dzień", to utwory, które zna niemal każdy. W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 rozbrzmią w amfiteatrze na Placu Teatralnym.

Za specjalne aranżacje utworów odpowiada zespół Polpo Motel. Ich możliwości mogliśmy podziwiać m.in. podczas spektaklu muzycznego Ancora Tu, gdzie na tapet wzięto przeboje muzyki popularnej i hity dawnych edycji Eurowizji. Tym razem wyzwanie polegało na nadaniu nowego brzmienia utworom patriotycznym, które znane są ze specyficznej i podniosłej stylistyki. Jak zespół zamierza podejść do tego zadania?

Z tym specyficznym repertuarem zmierzą się aktorzy i aktorki Szaniawskiego: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Joanna Łaganowska, Piotr Tokarz. Każdy z nich postara się nadać nowy wymiar znanym utworom, również z uwagi na osobiste podejście do tematu.

Koncert zaplanowano na niedzielę 6 lipca o godzinie 18:00. W przypadku niesprzyjającej aury wydarzenie odbędzie się we wnętrzach teatru.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%