Zamknij

Kanadyjski wiolonczelista nagrał teledysk w Teatrze Zdrojowym

Przemysław Tokarski Przemysław Tokarski 11:00, 22.07.2025
Skomentuj kadr z klipu kadr z klipu

Pochodzący z Kanady wiolonczelista Raphael Weinroth-Browne zrealizował teledysk do swojego utworu "Possession" m.in. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Dzięki wizji artystycznej przenosimy się do zupełnie innego obiektu, niż znamy na co dzień, bo teledysk jest mroczny, ale przy tym niezwykle klimatyczny.

Artysta, choć robi to, co kocha, to nawet na scenie mierzy się ze swoimi demonami. Poczucie wewnętrznego niepokoju towarzyszy nam już od pierwszych taktów utworu. Skąd pomysł na tak mroczne dzieło?

- Possession ilustruje perspektywę muzyka występującego na scenie. Przedstawia sposoby, w jakie projektujemy nasze lęki i samoocenę na publiczność oraz jak nasz wewnętrzny krajobraz mentalny nas pochłania. Jest to wizualna reprezentacja moich własnych zmagań z lękiem przed występami i surową autokrytyką. Pomysł masek miał na celu sprawić, by publiczność wydawała się obca i anonimowa, bardziej jak przeciwnik otaczający samotnego wykonawcę niż zachwycony tłum fanów. Pod koniec okazuje się, że stawiam czoła swoim lękom, widząc własną zimną twarz patrzącą na mnie. To, co z zewnątrz wydaje się chwalebne i transcendentne, zanika, a ja pozostaję sam w teatrze, by zmierzyć się z moją wewnętrzną ciemnością - tak opisuje swój utwór wiolonczelista Raphael Weinroth-Browne.

Raphael Weinroth-Browne łącząc klasyczne wykształcenie z pasją do progresywnego metalu i muzyki bliskowschodniej, przeciwstawił się tradycyjnym wyobrażeniom o brzmieniu wiolonczeli i wypracował unikalny głos artystyczny, który niezmiennie rezonuje z słuchaczami na głębokim emocjonalnym poziomie.

Grał na albumach nagrodzonych Juno, występował przed ponad 40 000 słuchaczami na największym na świecie festiwalu metalowym, tworzył viralowe covery na YouTube i blisko współpracował z tancerzami współczesnymi przy multidyscyplinarnych projektach.

W 2016 roku Raphael został zrekrutowany przez norweskie ikony rocka progresywnego, Leprous. Jego wiolonczela od tego czasu jest prominentnie obecna na ich trzech ostatnich albumach, a on sam zagrał z nimi ponad 200 koncertów w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Występował z zespołem w legendarnej londyńskiej Royal Albert Hall oraz supportował gigantów rocka, takich jak Evanescence, Devin Townsend i Apocalyptica.

Jako muzyk sesyjny, Raphael pojawił się na ponad 200 albumach studyjnych, w tym na nagrodzonym Juno Woods 5: Grey Skies & Electric Light (Woods of Ypres). Przyciągnął również uwagę prominentnych artystów prog i metalu, takich jak Opeth i Steven Wilson, dzięki swoim innowacyjnym coverom ich utworów w unikalnym stylu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%