Zamknij

Zaprojektowali znaczek na Rok Wałbrzyskiej Porcelany

Przemysław TokarskiPrzemysław Tokarski 17:19, 21.05.2025 Aktualizacja: 17:29, 21.05.2025
Skomentuj P.Tokarski P.Tokarski

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Wałbrzyskie Białe Złoto". Najlepszy projekt znaczka pocztowego nawiązujący do Roku Wałbrzyskiej Porcelany ma szansę trafić do obiegu i zdobić naszą korespondencję.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk", ale udział mogli brać uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z całego regionu.

Do konkursu zgłoszono 10 prac. Zadaniem uczniów było zaprojektować znaczek pocztowy, który nawiązuje do obchodzonego właśnie Roku Wałbrzyskiej Porcelany. Czy frekwencja zadowoliła organizatorów?

Ostatecznie nagrodzono sześć prac. Wyróżnienia przyznano projektom Mileny Czerwiak, Julii Gromek i Kamila Hyżego.

Trzecie miejsce zajęła Bianka Nicgorska



Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Gajewska

Najlepszy projekt zdaniem jurorów przygotowała Antonina Prokop.

Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się przedstawiciele "Energetyka", Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, Muzeum Porcelany, Stowarzyszenia Ceramików Polskich i Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA miała twardy orzech do zgryzienia, bo prace prezentowały równy poziom i każda z nich mogłaby znaleźć się na prawdziwym znaczku pocztowym.

Konkurs był jednym z elementów obchodzonego Roku Wałbrzyskiej Porcelany. Dotychczas odbyło się już kilka zaplanowanych wydarzeń, ale wiele jeszcze przed nami. Program obchodów jest stale aktualizowany, bo pojawiają się nowe inicjatywy, a wszystkie informacje znaleźć można na dedykowanym fanpage'u na Facebooku.

Podczas gali rozdania nagród uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu o historii wałbrzyskiego przemysłu ceramicznego. Choć temat jest bardzo szeroki i mógłby zająć wiele godzin opowieści, to o streszczenie najważniejszych wydarzeń postarał się Andrzej Gniazdowski, prezes Stowarzyszenia Ceramików Polskich, które prowadzi obecnie nabór do drugiej edycji wydawnictwa wspomnieniowego. Mogą zgłaszać się zarówno byli pracownicy wałbrzyskich zakładów, jak i kolekcjonerzy rodzimej ceramiki i porcelany.

[ZT]14538[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%