Zamknij
,
Juwenalia powracają do Wałbrzycha w nowej, dynamicznej odsłonie – aktywnie, głośno i kolorowo! Studenckie święto, organizowane przez trzy wałbrzyskie uczelnie: Akademię Nauk Stosowanych, Angelusa Silesiusa, Filię Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, potrwa kilka dni i przyniesie mnóstwo atrakcji.
1
,
To nie tylko kolejna inwestycja. To manifest możliwości, siły i potencjału fabryki, która jeszcze mocniej wiąże się z Wałbrzychem. W czasach, gdy świat mówi o zielonej transformacji, technologii i zrównoważonym rozwoju – można śmiało powiedzieć, że jesteśmy w samym centrum tych zmian. Fabryka Cersanit w Wałbrzychu właśnie uruchomiła najnowocześniejszą linię produkcyjną w swojej historii i jedną z najnowocześniejszych w Europie. A wszystko to tu, u nas. W miejscu, które zna wartość ciężkiej pracy. To doskonały przykład metamorfozy ciężkiego przemysłu w innowacyjne technologie.
,
Hejt zaczyna się wcześniej, niż myślisz. I ma twarz dorosłego. Opowieść Aleksandry Kalety – mamy Bartka – uświadamia, że hejt wcale nie zaczyna się w liceum czy na Facebooku. On kiełkuje dużo wcześniej – w przedszkolu, w pierwszych klasach szkoły podstawowej. I choć jego formy są inne niż u nastolatków, ból i wykluczenie boli tak samo.
,
W Wałbrzychu posadzono 32 nowe drzewa w ramach inicjatywy "Polska Stolica Recyklingu", będącej efektem zbierania zużytego sprzętu elektrycznego do recyklingu. W zamian za 32 tony elektrycznych śmieci, miasto otrzymało bon na sadzonki klonu jawora. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, podkreślił znaczenie zaangażowania mieszkańców w ochronę środowiska oraz pozytywny wpływ nowych drzew na jakość powietrza. Inicjatywa mieści się w szerszym kontekście, w którym w Polsce planowane jest posadzenie około 3 tysięcy drzew.
,
Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu przygotowało dla najmłodszych mieszkańców miasta wyjątkową niespodziankę! Trwa promocja „Zdobądź Zdrojka!”, która zachęca dzieci do aktywnego spędzania czasu na basenie i nagradza ich za wytrwałość.
,
5-letni Karol Wałęga cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jest pod stałą opieką lekarzy, ale jego leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Niedawno wiele wsparcia okazała mu społeczność przedszkola, do którego uczęszczał, organizując koncert bożonarodzeniowy. Teraz kolejna grupa pełnych empatii wałbrzyszan chce wesprzeć rodzinę chłopca i zaprasza do spalenia kalorii po świętach wielkanocnych podczas Charytatywnego Maratonu Zumby.
,
Wyobraź sobie, że stoisz na peronie. Słychać stukot metalowych kół, świst syreny i nagle… pojawia się on. Stalowy kolos z dawnych lat, wciągający wagon po wagonie, pachnący smarem i historią. Właśnie tak będzie wyglądał 3 maja 2025 roku, kiedy po 10 latach przerwy na tory wróci legendarny skład – Hefajstos i pojedzie trasą Wrocław - Wolsztyn na Jedną z największych w Europie Paradę Parowozów.
,
To koniec pewnej epoki. Dziś o 7:35 w wieku 88 lat zmarł papież Franciszek – człowiek, który przez ponad dekadę odmieniajął oblicze Kościoła katolickiego. Nie był papieżem „zza złotego tronu”. Był papieżem ludzi – tym, który chodził pośród tłumu, który nie bał się trudnych tematów, który przywracał Kościołowi twarz pokory, empatii i dialogu. Nawet śmierć i sposób, w jaki ją zaplanował, były świadectwem jego głębokiego człowieczeństwa.
1
,
Dawid Szlembarski, 28-latek z Boguszowa-Gorc usłyszał straszliwą diagnozę. Cierpi na naczyniaka pnia mózgu. Jego życie może uratować skomplikowana operacja, która musi odbyć się bardzo szybko, a przy tym jest niezwykle kosztowna.
,
18 maja, a być może także 1 czerwca, wybierzemy osobę, która przez najbliższe 5 lat będzie reprezentować nasz kraj. To nie są zwykłe wybory – to moment, w którym każdy głos naprawdę ma znaczenie. Sondaże są wyrównane, więc Twój wybór może przesądzić o wyniku. Ale… co jeśli akurat w dniu wyborów nie będzie Cię w domu?
,
Święta Wielkanocne to czas spotkań rodzinnych, wzruszających powrotów i podróży – często dalekich i pełnych emocji. Niestety, to także jeden z tych okresów w roku, kiedy na polskich drogach dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń. Dlatego funkcjonariusze Policji zapowiadają zdecydowaną mobilizację: na trasach w całym kraju pojawi się więcej patroli, a kontrole będą dokładniejsze niż zwykle.
,
W wielu miejscowościach w Polsce skateparki powstają według podobnego schematu: projekt gotowy, budowa rusza, przecinamy wstęgę… i pustka. Młodzież, dla której rzekomo został stworzony obiekt, nie korzysta z niego, bo nikt nie zapytał jej o zdanie. W Mieroszowie postanowiono to zmienić – i dać młodym ludziom realny wpływ na kształt miejsca, które ma być ich przestrzenią wolności, ruchu i pasji.
,
W kraju prowadzona jest inwentaryzacja obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Samorządowcy zaznaczyli, że choć takie miejsca są, to wymagają modernizacji. W niektórych powiatach zaczynać trzeba będzie od zera, a na to potrzebne są środki finansowe i regulacje określające zasady ich budowy.
,
Jeden z wałbrzyskich autobusów został udekorowany kwiatami. Ma to związek ze zbliżającym się Festiwalem Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ. W poprzednich latach taką formę promocji mogliśmy zobaczyć m.in. we wrocławskich tramwajach.
,
W Górach Sowich, w pobliżu jednego z znanych kompleksów "Riese", odkryto wejście do nieznanych podziemi. To obetonowane i zalane komory, do których można dotrzeć jedynie wąskim zejściem. Poniżej znajdują się wcześniej niepublikowane materiały filmowe z tej eksploracji.