Gość Dnia – Oksana Citak

W tym roku mamy niemal trzech chętnych ósmoklasistów na jedno miejsce w naszym liceum – mówi Oksana Citak, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Zapowiada jednak, że będzie chciała utworzyć więcej klas pierwszych niż planowano.
W rozmowie o kontrowersyjnym przedmiocie „Historia i teraźniejszość”, który od września wchodzi do szkół ponadpodstawowych stwierdza, że HiT jest ważny, bo pomaga zrozumieć współczesny świat.

Gość Dnia – Renata Wierzbicka

Pracownicy i pacjenci lwowskiego hospicjum są niezwykle wdzięczni mieszkańcom Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego za pomoc, jaką im udzieliliśmy – mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, która wróciła właśnie z Ukrainy, gdzie zawiozła pomoc dla hospicjum we Lwowie. Dzięki połowie kwoty 120 253,74 zł, jaką zebrano w naszym regionie, do Lwowa trafiły nowe łóżka, materace, pompy do karmienia, jedzenie i środki czynności.

Gość Dnia – Katarzyna Duda

Ludzie wolą dojeżdżać 1,5 godziny w jedną stronę do pracy w Amazonie na Bielanach Wrocławskich niż pracować w zakładach Strefy ekonomicznej w Wałbrzychu – mówi pisarka Katarzyna Duda, specjalistka ds. polityki społecznej i rynku pracy, która w swojej najnowszej książce „Korpo” pokazuje pracę w zagranicznych korporacjach w Polsce. – Wałbrzyszanie wolą pracować poza Strefą z powodu niskich płac i warunków pracy w wałbrzyskich zakładach WSSE. Czują też dużą presję przełożonych, a pracodawcy mają gorszą, niż Amazon, renomę – dodaje autorka, która w książce porusza sporo wałbrzyskich wątków.