Gość Dnia – Tomasz Siemoniak

Rząd Mateusza Morawieckiego nie przetrwa. Przecież już teraz Jacek Sasin przerzuca się odpowiedzialnością z Morawieckim za niezgodny z prawem druk kart wyborczych na głosowanie 10 maja, które się nie odbyło – mówi wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Poseł PO z Wałbrzycha twierdzi, że Koalicja Obywatelska nie rozważa obecnie wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na innego kandydata KO w wyborach prezydenckich, które odbędą się prawdopodobnie 28 czerwca lub 5 lipca.

Gość Dnia – Grzegorz Górski

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach 4 maja oficjalnie wznawiają produkcję. Pracownicy jednak już w tym tygodniu będą przygotowywać zakłady do rozruchu i szkolić się z nowej organizacji pracy w związku z epidemią koronawirusa. Co się zmieni? Jak będzie wyglądać praca? Czy będą zwolnienia i zmniejszenie wynagrodzeń? Rozmawialiśmy o tym z Grzegorzem Górskim, menadżerem ds. administracji w polskich zakładach Toyoty.

Gość Dnia – Ewa Zglenicka

Opiekunka medyczna z Wałbrzycha w czerwonej strefie walki z koronawirusem w szpitalu w Radomiu. Dlaczego tam pojechała? Czy postradała zmysły, zgłaszając się na ochotnika do szpitala, w którym od połowy marca zakażonych zostało 210 osób, z czego połowa to personel medyczny? O pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu rozmawiamy z Ewą Zglenicką i Kamilem Tyburczym.

Wiceburmistrz Drapała wraca do pracy

Przez zarządzenia Jacka C. zza krat straciliśmy tydzień. W środę wracam do pracy po zwolnieniu chorobowym i zamierzam współpracować ze wszystkimi radnymi dla dobra Boguszowa-Gorc – zapowiada Sebastian Drapała, którego zza krat próbował odwołać ze stanowiska aresztowany burmistrz Jacek C. Wojewoda dolnośląski stwierdził właśnie nieważność trzech zarządzeń aresztowanego burmistrza.

Gość Dnia – Sebastian Drapała

Wiceburmistrz Boguszowa-Gorc o zarządzeniach Jacka C. zza krat: To było nieodpowiedzialne.
Sebastian Drapała, urzędujący wiceburmistrz Boguszowa-Gorc, odcina się od działań Jacka C. zza krat. O wydaniu zarządzeń zza krat mówi wprost: – To było nieodpowiedzialne.
To było nawet śmieszne – tak wiceburmistrz Drapała ocenia zachowanie Agnieszki Walkosz-Berdy, powołanej zza krat na wiceburmistrzynię, która próbując z twarzą wyjść ze sprawy, dziś złożyła rezygnację z nieprawnego powołania przez Jacka C. na wiceburmistrzynię. Podała przy tym nieprawdziwe argumenty, bo nie miała dostępu do żadnych dokumentów.