Gość Dnia – Marek Kubala

Będę kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych, bo wiem, jak zreformować polski wymiar sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro musi odejść! Ludzie niedoświadczeni życiowo, marni, nie mogą brać się za reformy sądów – mówi Marek Kubala, przedsiębiorca, były dealer wałbrzyskiego Seata, od 21 lat walczący o sprawiedliwość po bezpodstawnym aresztowaniu.

Gość Dnia – Dorota Barańska

Mimo hejtu i rozsiewania nieprawdziwych informacji, nie żałuję, że pomagam uchodźcom z Ukrainy – zapewnia Dorota Barańska, właścicielka hoteli „Maria” w Wałbrzychu, „Maria Helena” w Szczawnie-Zdroju i „Maria Antonina” w Zagórzu Śląskim, goszcząca u siebie ok. 600 osób, które uciekły z Ukrainy przed agresją Rosji.

Gość Dnia – Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

40 zł dla przyjmujących Ukraińców to kwota zbyt niska. Powinna być podniesiona do 80-120 zł za osobę miesięcznie – mówi senatorka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Zdaniem wałbrzyskiej parlamentarzystki, rząd zawodzi w pomocy uchodźcom. – Przeraża mnie, co będzie z ukraińskimi dziećmi w polskich szkołach oraz egzaminami dla nich – dodaje.

Gość Dnia – Anna Żabska

Promocja Zamku Książ nie jest finansowana przez LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej – zapewnia Anna Żabska, prezeska Zamku Książ, pełniąca społecznie także funkcję prezeski Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. To odpowiedź na zarzuty niektórych samorządowców, że promocja największych atrakcji Wałbrzycha odbywa się kosztem okolicznych gmin. Szczawno Zdrój ma w poniedziałek opuścić stowarzyszenie, bo nie chce zapłacić wyższej w tym roku składki.