Co robić w Zakopanem?

To pytanie zadają sobie tysiące turystów, którzy każdego roku odwiedzają Stolicę Tatr. Nie znajdują jednej, jedynej odpowiedzi, bo jest ich przecież wiele. Atrakcje Zakopanego są szerokie, dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy upodobań, znajdzie się coś ciekawego, co pozwoli uznać odpoczynek za udany.

Od wiosny… do wiosny

Zakopane najpiękniej wygląda… no właśnie, kiedy? Ciężko powiedzieć, wszak każda pora roku ma swój urok. Niektórzy powiedzą, że będzie to wiosna, i faktycznie, to naprawdę wyjątkowy i unikatowy czas. Kto widział, jak wygląda porośnięta krokusami Dolina Chochołowska, w której życie budzi się powoli po zimie, na pewno się z tym zgodzi. A przecież są turyści, którzy widzieli to nie raz, a mimo wszystko przyjeżdżają znowu i znowu, by cieszyć oczy tym niezwykłym widowiskiem. Fanów znajdzie też lato, kiedy w ciepłe dni można cieszyć się górskimi widokami, przemierzać szlaki pieszo, rowerami czy nawet – w bardziej nowoczesnej wersji – na quadach. I tak do jesieni, która przychodzi, jak to jesień, w brązach i złocie, w szumie opadających liści i mgłach skrywających wierchy. A zima? Jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie faktycznie można liczyć na śnieg. Nie raz na dziesięć lat, jak to dzieje się na niżej położonych obszarach, ale faktycznie corocznie. Skrzyp śniegu pod stopami czy nartami, bezkres bieli, która okrywa lasy, polany, zbocza. Piękna atmosfera, niektórzy mówią nawet, że bajkowa – i faktycznie coś w tym jest. A po zimie znowu nadchodzi wiosna, znów budzą się krokusy, cykl się powtarza, niezmienny od lat i wieków.

Atrakcje Zakopanego? Dla każdego.

Zmienna za to jest oferta, jaką Zakopane ma dla turystów. Rozwija się, by móc pokazać turystom nie tylko klasyczne, tradycyjne atrakcje, ale także coś nowego.

Pełen przegląd tych zakopiańskich atrakcji znajduje się na stronie goral.pl, skupiającej w sobie wszystko to, czego szukają turyści.

Propozycje dla siebie znajdą tam miłośnicy spokojnych spacerów, których serwis skieruje do Doliny Kościeliska, Chochołowskiej albo na jedną z wielu innych tras. Ale także zwolennicy wypoczynku aktywnego, wręcz walecznego, bo przecież w Zakopanem znajduje się też pole do paintballu, na którym można świetnie się bawić i w zdrowiej rywalizacji dostarczyć sobie porcję adrenaliny.

Na brak adrenaliny nie narzekają również miłośnicy przygód na świeżym powietrzu, a te przeżywać można zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Zwiedzając okolice Zakopanego na quadach, skuterach śnieżnych czy w samochodzikach buggy zobaczycie je od zupełnie innej strony.

Ciągle rosnącą popularnością cieszą się także wędrówki po szlakach, ale nie w klasycznej, pieszej wersji, tylko z poziomu dwóch kółek. Rowery, które można zabrać ze sobą lub wypożyczyć na miejscu w serwisie https://www.goral.pl/zakopane/rowery/. Są szybsze, pozwalają więc zobaczyć więcej atrakcji w czasie jak zawsze zbyt krótkiego urlopu. Podróżuje się nimi bardzo wygodnie, łącząc możliwość aktywnego wypoczynku z podziwianiem piękna górskich krajobrazów. Zwiedzając okolice można wybrać się także do jednej z okolicznych bacówek, by z bliska przekonać się, jak wygląda góralskie życie, a także zakosztować regionalnych serów, jak oscypek, bundz czy bryndza. Zajadać je na świeżym powietrzu, z widokiem na Tatry, i zastanawiać się, co będziecie robić później, bo atrakcji przed wami przecież jeszcze całe mnóstwo.

%d bloggers like this: